Biuletyn Informacji Publicznej 


 


Rządowe Centrum Legislacji

 


 

 


elektroniczna platforma usług administracji publicznej

 

 


PN-EN ISO 9001 : 2009
Urząd Miasta Jedlina-Zdrój

Urząd Miasta JEDLINA-ZDRÓJ
ul. Poznańska 2
58-330 Jedlina-Zdrój

tel 074 84 55 215
tel 074 84 55 216
tel 074 88 55 054
 
fax 074 88 55 269

www.jedlinazdroj.eu

urzad@jedlinazdroj.eu
rada@jedlinazdroj.eu
bip@jedlinazdroj.eu
nieruchomosci@jedlinazdroj.eu
zamowienia@jedlinazdroj.eu
budownictwo@jedlinazdroj.eu
inwestycje@jedlinazdroj.eu
skarbnik@jedlinazdroj.eu
usc@jedlinazdroj.eu

Translatory automatyczne

Naszą witrynę przegląda teraz 44 gości 

Licznik odwiedzin

809393
dzisiajdzisiaj132
wczorajwczoraj196
w tym tygodniuw tym tygodniu869
Strona Główna >> Aktualności >> W zdrowym ciele, zdrowy duch
W zdrowym ciele, zdrowy duch Drukuj Email
W Miejskiej Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka został zrealizowany Jedliński Grant Edukacyjny pod nazwą ,,W zdrowym ciele, zdrowy duch’’. Osobami odpowiedzialnymi za przeprowadzenie grantu byli nauczyciele ze szkoły podstawowej: Agnieszka Wiśniewska, Marcin Wójcikiewicz, Joanna Kraśnicka. Celem przedsięwzięcia było zwiększenie wśród uczniów i ich rodziców, oraz społeczności lokalnej świadomości na temat wpływu zdrowego stylu życia na zdrowie człowieka, edukacja w zakresie kształtowania prozdrowotnych nawyków, uświadamianie potrzeby aktywności sportowej, rozbudzanie zainteresowań własnym zdrowiem.
Zadania, które zostały zrealizowane w ramach grantu to: przeprowadzenie podczas szkolnego festynu testów wydolności i sprawności fizycznej dla chętnych uczniów, rodziców i innych mieszkańców, określenie wskaźnika BMI, wykonanie przez uczniów gazetek na temat zdrowego stylu życia, dwie prezentacje multimedialne na temat zdrowego odżywiania i aktywności sportowej przeprowadzone dla rodziców na zebraniach , lekcje wychowawcze na temat zdrowego stylu życia, przedstawienie teatralne na w/w tematy, Ogólnopolski Turniej Karate, ewaluacja projektu.

Na podstawie sondażu przeprowadzonego wśród uczniów i rodziców organizatorzy projektu zauważyli wzrost świadomości uczniów i rodziców na temat zdrowego stylu życia, pogłębienie swojej wiedzy na dany temat. Osoby wśród, których pytano się czy działania takie jak te podjęte w projekcie są potrzebne stwierdzały, że widzą potrzebę oddziaływań prozdrowotnych, rodzice byli zadowoleni, że szkoła przeprowadza takie czynności, a dzieciom najbardziej podobał się Ogólnopolski Turniej Karate. Przyznaną kwotę na realizację grantu w wysokości 1000 zł wydatkowano na zakup pucharów na Ogólnopolski Turniej Karate.

Red. J. Kraśnicka
Fot. MSP Jedlina-Zdrój